Adidas porušil pravidla o nahotě v reklamě na oslavu ňader všech žen

Adidas porušil normy a „přepracoval“ 100 % svých sportovních podprsenek tak, aby dokonale padly všem ženám. Kampaň odvážně ignoruje pravidla reklamy a cenzury, aby pomohla pochopit problém, se kterým se dnes potýká mnoho žen. Použité fotografie zobrazují 25 párů prsou, které poskytují malou reprezentaci rozdílů ve velikosti a tvaru těla jednotlivých osob.

Problém „Bude to sedět?“ je známý napříč celou společností a je obzvláště relativní pro ty, kteří nakupují podprsenky, protože inkluzivita není vždy v popředí zájmu designu. Necenzurované obrázky byly sdíleny na sociálních sítích a také veřejně vystaveny na billboardu ve Velké Británii.

Řada New sports obsahuje 43 stylů, které byly navrženy tak, aby zákaznice našly tu nejlepší „podporu a pohodlí na míru“. Společnost Adidas sdílela další snímky upozorňující na otlaky na těle způsobené nošením podprsenky, což je další faktor, který tuto kampaň posouvá vpřed.

Kampaň se samozřejmě setkala s odezvou na sociálních sítích, kde se mnozí obávají, že by reklamy mohly vidět děti. Společnost Adidas však neústupně pokračuje v pokroku v této problematice a bojuje za “normalizaci lidského těla a pomáhá inspirovat budoucí generace, aby se cítily sebevědomě a beze studu”.

Celou kolekci sportovních podprsenek najdete zde.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766