Adidas a Parley for the Oceans umístili plovoucí tenisový kurt na Velký bariérový útes

Ke zvýšení povědomí o problému plastového odpadu v našich oceánech se spojil Adidas s ekologickou organizací Parley for the Oceans, aby vytvořily tenisový kurt z recyklovaného plastu, který se vznáší v australském mořském parku u Velkého bariérového útesu.

Obě značky uvedly plovoucí kurt na trh v rámci spolupráce v oblasti tenisového oblečení. Na boku kurtu je velkým textem sdělení: „Plastový odpad je problém. Inovace je naše řešení.“ Partnerství přichází v době, kdy se Adidas snaží odstranit plasty ze svého oblečení.

Mluvčí společnosti Adidas uvedl: „Nová kolekce tenisového oblečení Adidas, kterou nosí hráči během Australian Open v Melbourne, byla inspirována krásou Velkého bariérového útesu a skládá se z výrobků jednoho z našich inovátorů v oblasti udržitelnosti, společnosti Made with Parley Ocean Plastic.“

„Rozhodli jsme se uvést tuto kolekci v památkově chráněném mořském parku v Queenslandu, abychom zvýšili povědomí a pozitivní diskusi o tom, jak můžeme pomoci skoncovat s plastovým odpadem a chránit Velký bariérový útes.“

U příležitosti uvedení kolekce si australská sportovní hvězda Ian Thorpe, Jess Fox a Nathan Cleary společně s modelkou Steph Claire Smith zahráli na kurtu smíšenou čtyřhru. Všechny tenisové míčky byly poctivě vyloveny z vody. Kurt však nebude plout na modré hladině navždy, protože po skončení tenisového šampionátu byl povrch tenisového kurtu recyklován na sportovní hřiště, které má být vybudováno u školy v nedalekém městě.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766