Pivovar Brewdog uvedl na trh nealkoholické pivo na podporu výzkumu duševního zdraví

Společnost Brewdog uvedla na trh nové nealkoholické pivo na podporu výzkumu duševního zdraví. Kampaň, jejímž cílem je podnítit konverzaci o duševním zdraví, byla zahájena poté, co výzkum odhalil, že 82 % lidí s problémy v oblasti duševního zdraví se s větší pravděpodobností svěří přátelům a rodině při neformálním posezení u skleničky.

Frontman kapely Rizzle Kicks Jordan Stephens se ujal vedení videoklipu kampaně, v němž Stephens přednesl báseň vyzývající muže, aby letos v lednu hovořili s přáteli a rodinou o depresi a zvýšili tak povědomí o sezónní afektivní poruše (SAD). Vedle Jordana přivzal Brewdog k šíření osvěty například Mo Faraha, Dannyho Dyera a Dr. Alexe George.

Tato kampaň nebyla nikdy tak zásadní. Nová studie provedená mezi 1000 lidmi, kteří mají problémy s duševním zdravím, odhalila, že 85 % z nich se domnívá, že leden je pro jejich duševní zdraví nejhorším měsícem, přičemž 41 % považuje druhý týden v měsíci za nejhorší bod v roce. Kampaň #IAMWHOLE má za cíl povzbudit lidi, aby “odbouchli” své pocity, a Brewdog se to snaží podpořit pivem SAD AF.