Google posouvá videohovory na další úroveň díky projektu Starline

V uplynulém roce se lidé všech věkových kategorií více než kdy dříve spoléhali na technologie jako na prostředek komunikace i spojení. Přestože videohovory nám dostatečně pomáhají cítit se blíže svým blízkým, nic se nevyrovná pocitu, když je máme přímo vedle sebe. Projekt Starline – nejnovější technologický projekt společnosti Google má za cíl navodit pocit, že osoba, se kterou komunikujete, je skutečně před vámi. Google to označila termínem „hypertelefonická přítomnost“.

Technologie je tak výkonná, že zachytí i ty nejmenší detaily, ať už jde o strukturu vlasů volajícího, nebo nepatrné, bezvýznamné gesto. Kromě toho umožňuje lidem navázat vzájemný oční kontakt, jako by se dívali skrz okno.

Tento projekt kombinuje software, jako je počítačové vidění, strojové učení, prostorový zvuk a komprese v reálném čase, s hardwarem, jako je nový systém zobrazení světelného pole, který vytváří další objem a hloubku. Hloubkové kamery generují a zobrazují 3D modely lidí v životní velikosti na obrazovce v reálném čase.

V současné době se s projektem Starline můžete setkat v omezeném počtu kanceláří společnosti Google, a to kvůli vysoce specializovanému a na míru vyrobenému vybavení, které potřebuje ke svému fungování. V budoucnu však chce společnost Google tuto technologii učinit cenově dostupnější, přístupnější a rozšířenější.