Pantone vyjadřuje solidaritu s rasovou inkluzí prostřednictvím své nové technologie pro ověřování odstínu pleti

6. ledna oznámila společnost Pantone „první světový validační program pro pleťové tóny pro technologie“. Služba navazuje na jejich stávající „ověřený program certifikace barev“, který umožňuje výrobcům televizorů, displejů, mobilních zařízení a tiskáren promítat legitimní a věrné zobrazení nesčetných odstínů pleti.

Nový program je založen na průvodci PANTONE SkinTone matching guide, který zahrnuje 110 odstínů pleti získaných na základě mnoha měření různých etnik a věkových skupin. Nová kampaň navíc vychází z explicitního vyjádření solidarity společnosti PANTONE s hnutím „Black Lives Matter“ v roce 2020.

Mluvčí společnosti Pantone na dotaz ohledně kampaně uvedl: „Jsme nesmírně hrdí na to, že jsme s naším programem PANTONE SkinTone Validated na špici inkluzivity v oblasti technologií. Reprezentace je vším a nová kampaň společnosti PANTONE ztělesňuje naléhavost, která je všudypřítomná mezi společnostmi, jež se staví proti bílému prádlu a rasismu.“

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762