E-commerce tržiště Ankorstore je určeno pro speciální autentické značky

Francouzský startup Anchor Store vyvinul Ankorstore, což je B2B tržiště, které spojuje speciální značky s nezávislými a lokálními majiteli obchodů.

Nakupováním od několika značek prostřednictvím Ankorstore nejenže zjednodušuje administrativní úkoly, ale umožňuje prodejcům prodávat produkty, které se obvykle nenacházejí na hlavních e-commerce webech, a značky mohou díky Ankorstore profitovat z platby při dodání, čímž se zabrání problémům s peněžními toky.

Společnost spolupracuje s 2 000 značkami a 15 000 obchody a startup nespočívá jen ve spojování kupujících a prodejců – má jasná pravidla. Například Ankorstore vybírá peníze 60 dní po zadání objednávky, značky dostanou zaplaceno při dodání a minimální první objednávka je 300 €, takže majitelé mohou vyzkoušet nové produkty, aniž by museli nejprve objednávat stovky položek.

Ankorstore v současné době působí v osmi zemích: Francii, Španělsku, Rakousku, Německu, Belgii, Holandsku, Švýcarsku a Lucembursku. Největším trhem je Francie, následovaná Německem. Startup získal investici 25 milionů EUR v investičním kole Series A, které použije na expanzi do celé Evropy, počínaje Velkou Británií počátkem roku 2021. Na svou platformu také přidá další značky a prodejce.