Netflix věnoval lavičky na podporu duševního zdraví a skutečného lidského kontaktu

V souvislosti s uvedením očekávané závěrečné série seriálu Po životě s Rickym Gervaisem v hlavní roli nainstalovala společnost Netflix v parcích po celé Velké Británii 25 laviček na podporu rozhovorů o duševním zdraví.

Seriál, který se soustředí na život místního novináře Tonyho, vypráví příběh jeho těžké deprese po nečekané smrti manželky. Jediné místo, kde začíná nacházet útěchu? Na lavičce na místním hřbitově, kde přemýšlí o své ztrátě a nakonec se začne otevírat svému okolí.

Ve spolupráci s organizací CALM jsou lavičky opatřeny QR kódem, který lidi dovede k další emocionální podpoře a dalším zdrojům, pokud je budou potřebovat. Lavičky byly dosud instalovány v parcích velkých měst, jako je Bath, Birmingham, Glasgow, Liverpool a Taunton, a na každé z nich je napsáno „Naděje je všechno“.

Gervais, tvůrce seriálů jako The Office nebo Extras, řekl: „Doufáme, že lavičky vytvoří trvalý odkaz pro After Life a že se stanou místem, které budou lidé navštěvovat, a jsme nadšeni, že můžeme být spojeni s CALM a skvělou prací, kterou dělají.”

Výkonný ředitel Calm Simon Gunning řekl: „Lavičky v parku poskytují příležitost k zamyšlení, k rozhovoru, k posezení s někým bok po boku a k tomu, abyste ze sebe dostali věci, které vás trápí.“

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766