Netflix oslovil rumunské čarodějnice, aby předpověděly děj druhé sezóny Zaklínače

Rumunský folklór se hemží fascinujícími bytostmi a postavami, které jsou hrdými protagonisty některých místních legend a mýtů. Jistě jsme už všichni slyšeli o příběhu Drákuly – především díky filmům, které byly na toto téma natočeny. Transylvánské legendy jsou sice jistě poutavé, ale existují i další lidové příběhy, které stojí za to objevit. Jaké další pověsti nebo místní hrdinové tedy mohou kromě klasických příběhů o upírech vzbudit něčí zvědavost, možná i zvědavost tvůrců fantasy dramatu Zaklínač? Co třeba rumunské čarodějnice.

Před velkým uvedením druhé sezóny seriálu se Netflix usadil u magických schopností rumunských čarodějnic, které dokáží číst osud kohokoli. V nové kampani, kterou „magicky“ naplánovala italská agentura Publicis, si streamovací gigant „najal“ sabat pouhých tří čarodějnic a vyzval je, aby předpověděly děj nové sezóny Zaklínače. Casanndra, Aranka a Crina, tři místní čarodějky, využily svých schopností, aby odhalily, co se bude v seriálu dít dál.

Výzva „Rumunské čarodějnice VS Zaklínač“ začala 13. prosince, kdy rumunská stránka Netflixu na svých sociálních sítích zveřejnil video, v němž byly představeny čarodějnice a nástroje, které měly použít k předpovědi budoucnosti Zaklínače. Fanoušci pak byli vyzváni, aby prostřednictvím komentářů pokládali vlastní otázky. Netflix pak některé z nich shromáždil a odpovědi na ně dostal zpět 16. prosince – den před oficiálním uvedením další série seriálu.

Casanndra přijala úkol vyčíst budoucnost Geralta z Rivie pomocí techniky roztaveného olova; Aranka dostala za úkol odhalit budoucnost Ciri pomocí křišťálové koule; a nakonec byla Crina požádána, aby předpověděla osud Yennefer poté, co ho vyčte pomocí tarotových karet.

Stane se Ciri Zaklínačem? Aranka tvrdí, že Ciri v žilách koluje zaklínačská krev. Bude mít Yennefer dítě? Podle Kriny ano, bude, ale ne dříve, než přinese nějaké oběti. Skončí Yennefer se Zaklínačem? Casanndra vidí v Zaklínači budoucnost čtvrtelfské čarodějky, přesto spolu vztah nevytvoří – tedy alespoň ne v blízké budoucnosti.

Podle agentury, která za kampaní stojí, čarodějky poskytly skutečné, nepsané předpovědi. Jsou však pravdivé? Měli jsme náš článek začít varováním „pozor spoiler“? Abyste to zjistili, budete se muset na Zaklínače podívat sami.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762