Ve Finsku jsou lidi upozorněni, že ryby mohou obsahovat zbytky cigaretových nedopalků

Agentury TBWA/Helsinki a FLC spolupracovaly na bezplatné OOH kampani na podporu sdružení Pidä Saaristo Siistinä ry (v překladu Udržujte souostroví v čistotě) s chytrým znázorněním nejčastějšího druhu plastového znečištění – cigaretové nedopalky.

Každý rok se do přírody, zejména do moře, dostane 4,5 bilionu cigaretových nedopalků (to je přibližně stejná hmotnost jako 2krát Empire State Building). Z odhozených nedopalků se do vody uvolňují toxické chemikálie, které následně škodí mořským živočichům a zbytku podmořského prostředí. Mikroplasty se dokonce nacházejí v trávicím systému ryb, a nakonec tedy i na našich talířích.

Programová manažerka sdružení Pidä Saaristo Siistinä ry Julia Jännäri, řekla: „Příroda není popelník. Bohužel odhazování nedopalků je běžné a často se považuje za přijatelnější než odhazování jiných odpadků. Cigaretové nedopalky se obvykle odhazují do kanálů na ulicích, odkud se často dostanou do nejbližších vodních toků. Důvodem může být to, že si lidé neuvědomují dopady znečištění cigaretovými nedopalky. Proto doufáme, že informováním lidí se stanou k tomuto problému méně lhostejnými.“

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766