Ostrov La Palma se znovuzrodil z vlastního popela

Po více než třech měsících aktivity byl 25. prosince 2021 vyhlášen konec erupce sopky Cumbre Vieja. Erupce sopky „probuzené“ 19. září na ostrově La Palma je známá jako nejdelší (a nejničivější) erupce na ostrově od počátku záznamů. Přestože v souvislosti s erupcí nedošlo k žádným zraněním ani úmrtím, byly evakuovány tisíce lidí a vážně poškozeno více než 2 900 nemovitostí a rozsáhlé plochy zemědělské půdy.

Ale je tu naděje… Naděje, která pomůže ostrovu překonat tuto výzvu a podpoří ho při budování nové budoucnosti. Značka Plátano de Canarias, pod kterou se prodávají banány vypěstované na Kanárských ostrovech, podává ostrovu pomocnou ruku a poskytuje souostroví „inkoust“, který potřebuje k napsání nové kapitoly.

Plátano de Canarias je odrůda banánů pěstovaných na souostroví Kanárské ostrovy a hospodářský zdroj, na němž závisí mnoho podniků. Erupce bohužel postavila více než 5 000 pěstitelů banánů před novou výzvu, protože musí bojovat s popelem, který napadal jejich úrodu.

Popel se vyskytuje na většině území ostrova. K obnovení činnosti potřebuje La Palma v následujících letech závazek a podporu Španělska. Ve snaze předat o Vánocích laskavé a povzbudivé poselství a jako projev solidarity a poctu ostrovu zve Plátano de Canarias diváky, aby sledovali, jak se La Palma zotavuje z tragické události, a to za použití skutečného popela ze sopky.

Iniciativa, kterou kreativně připravila madridská agentura LOLA MullenLowe, zahrnuje krátké animované video, v němž diváci vidí, jak se těžká situace, kterou La Palma v poslední době prošla, mění v palivo naděje. Příběh je vykreslen skutečným popelem pocházejícím ze sopky a sleduje život ostrova a jeho obyvatel, kteří se neúnavně snaží vybudovat novou budoucnost.

Během necelé minuty jsme svědky ambicí, odvahy a naděje, které inspirují hlavní hrdiny k tomu, aby negativní událost v životě jejich komunity proměnili v konstruktivní chování, a tím i radostné emoce. Popel je v tomto kontextu kreativně využit jako symbol budoucnosti, v níž se ostrov z erupce sopky zvedne.

Znovuzrození La Palmy doprovází hudba zpěvačky Rosany, která se k projektu altruisticky připojila: „Jako obyvatel Kanárských ostrovů se mě tato kampaň dotkla od chvíle, kdy jsem o ní slyšela od Luise. Jsem šťastná, že moje hudba pomáhá sdílet poselství naděje všem obyvatelům La Palmy pro tak zásadní produkt, jakým je Plátano de Canarias. Jsem si jistý, že s pomocí všech se nám podaří znovu povstat z popela.“

„Chtěli jsme vytvořit nezapomenutelnou kampaň na počest všech obyvatel La Palmy. Nedokázali jsme si představit lepší poctu než kampaň vytvořenou z popela sopky jako silného symbolu naděje a obnovy,“ vysvětlují Manu Castillo a Enrique Torguet, přidružení kreativní ředitelé ze společnosti LOLA MullenLowe pod výkonným kreativním vedením Tomáse Ostiglii.

Kampaň „Znovuzrození z popela“ je také příjemným způsobem, jak povzbudit lidi na celém světě, aby se zapojili do akce a přispěli k pomoci ostrovu v jeho obnově a pomohli jeho obyvatelům postavit se znovu na nohy.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766