Aukce #SkinsForCharity vybrala finanční prostředky pro charitativní organizaci Ronald McDonald House ve Švédsku

Charitativní organizace Ronald McDonald House Charities (RMHC) ve Švédsku, která sleduje své poslání zlepšovat zdraví a pohodu dětí a jejich rodin, byla nedávno svědkem laskavé akce armády populárních hráčů, jejímž cílem bylo podpořit organizaci v jejím boji na pomoc vážně nemocným dětem a jejich rodinám, které čelí opravdu těžkým časům. Na výzvu společnosti McDonald’s a kreativní agentury NORD DDB se osm slavných hráčů a profesionálů v oblasti e-sportu zapojilo do boje, jehož cílem je pomoci rodinám nemocných dětí zůstat nablízku svým hospitalizovaným dětem.

Olofmeister, GeT_RiGhT, Fragaria, Jaegarn, Friberg, Niffonen, f0rest a Nessa sice své bitvy svádějí online, ale nedávno se zapojili do kampaně, která je inspirovaná virtuálním světem – ale s výsledky, které se odrážejí v tom skutečném. V rámci iniciativy „Skins for Charity“ hráči věnovali některé ze svých nejunikátnějších skinů ze hry Counter-Strike, které pak byly vydraženy v rámci charitativní akce.

„Společnost McDonald’s je dlouhodobě významným partnerem charitativní organizace Ronald McDonald House a víme, že naše příspěvky mají význam. Díky tomuto jedinečnému přístupu vidíme příležitost zapojit do charitativní akce Domu Ronalda McDonalda nové cílové skupiny a rozšířit formy, jakými lze získat finanční prostředky. Rozhodli jsme se zapojit profily e-sportovců a hráčů, protože mnoho dětí v domovech hraje počítačové hry, v obdobích, kdy se třeba nemohou stýkat s kamarády, mohou najít nové zájmy a přátele prostřednictvím digitálního světa,“ říká Staffan Ekstam, ředitel marketingu a komunikace společnosti McDonald’s.

„Je to úžasný závazek našich švédských profesionálů v oblasti elektronických sportů a hráčů, že prostřednictvím aukce věnují svůj jedinečný digitální majetek společnosti Ronald McDonald Barnfond. Díky jejich příspěvku může mít více rodin s vážně nemocnými dětmi možnost žít společně v útulném a bezpečném prostředí v blízkosti nemocnice,“ pokračuje Lisa Palm Danielsson, generální tajemnice charitativní organizace Dům Ronalda McDonalda.

Digitální skiny jsou herní objekty, které mění vzhled vybavení hráčů. V herním světě jsou vysoce ceněné a některé skiny s unikátními vzory se prodávají za vysoké částky. Například ve hře Counter-Strike se hodnota skinu může vyšplhat až na miliony. Mezi draženými digitálními předměty byl i AWP Asiimov Olofmeistera, známý také jako BOOSTMEISTER 2014, který hráč získal v souboji 1v1 proti pashaBicepsovi. Skin byl vydražen za 1 842 EUR.

S koncem dražby 16. prosince byly digitální předměty vydraženy společností Stockholms Auktionsverk. Všechny peníze vybrané na této bezprecedentní akci směřují organizaci RMHC na podporu její snahy pomáhat rodinám s nemocnými dětmi.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766