LikeMeat pokračuje ve spolupráci s uměleckým vystoupením Tilla Lindemanna

Pokud se chystáte začít s veganskou stravou, právě teď je vhodná doba začít. Možná se ptáte proč? No, stejně jako mnoho lidí na celém světě máte pravděpodobně seznam novoročních předsevzetí, mezi které se možná nachází i „změna stravy“. Leden je navíc známý také jako Veganuary – každoroční akce, v rámci které jsou lidé vyzýváni, aby vyzkoušeli veganskou stravu a drželi se jí po celý první měsíc v roce. Takže tady máte dva důvody, které by vás mohly přesvědčit, abyste zkusili rostlinnou stravu.

Pokud vám to stále nestačí, tady máte extravaganci Tilla Lindemanna / Karla Lagerfelda (nebo Lagermanna, Lindefelda, jak podotkli někteří uživatelé sociálních sítí): Zpěvák skupiny Rammstein se již druhým rokem spojil s potravinářskou společností LikeMeat a společně se vydali na cestu #Veganuary, která nabádá lidi, aby omezili konzumaci masa a jako alternativu jedli rostlinnou stravu. V roce 2021 byl hudebník spatřen, jak v klidu konzumuje hamburger LikeMeat – šlo o poměrně klidné vystoupení, ale s rockovým překvapením na závěr.

Když už mluvíme o stylu, pro letošní spot chtěl frontman německé kapely ukázat všem spotřebitelům, že veganství (alespoň první měsíc v roce) je nová černá. Zpěvák, oblečený podle ikonického stylu slavného módního návrháře, dělá z rostlinného burgeru LikeMeat zboží, které musíte mít.

Video je svým způsobem podobné tomu předchozímu: Po většinu času vidíme Tilla, jak jí bezmasý hamburger. Oba filmy začínají tím, že si hlavní hrdina upravuje svůj vzhled. Poté vidíme zpěváka, jak sedí u stolu, pochutnává si na obědě a po skončení pečlivě uklízí stůl. Ale zatímco děj videa z roku 2021 probíhá plynule (s několika intenzivními hudebními údery, které ruší ticho těsně před koncem videa), v tom aktuálním spotu vystupuje více postav.

Tříminutový umělecký film ukazuje hudebníka, jak si pochutnává na svém hamburgeru ze zákulisí módní prezentace. Na molu defilují modelky, a když přehlídka skončí, hrdina vyjde na pódium a publikum propukne v potlesk. Co má tedy rostlinná strava společného s okouzlujícím světem módy? No, než video skončí, dozvíme se, že rostlinný hamburger není něco módního, ale spíše něco, co má co do činění se stylem.

Podle serveru LikeMeat přilákaly Veganuary od svého zahájení v lednu 2014 více než 1,5 milionu lidí. V Německu se do kampaně v roce 2021 přihlásilo asi 50 000 lidí. Budou čísla letos vypadat jinak? To nevíme, ale parádní vystoupení Tilla Lindemana tomu může napomoc.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766