V Německu podpořilo očkování stovky ovcí a koz

Více než 700 německých ovcí a koz se solidárně postavilo na podporu očkování v celém Německu. Na prázdném poli jižně od Hamburku přemlouvala pastýřka Wiebke Schmidt-Kochanová zvířata chlebem, aby vytvořila obří stometrovou injekční stříkačku.

„Ovce jsou taková sympatická zvířata – možná se jim to poselství lépe přenáší,“ řekl Hanspeter Etzold, organizátor senzace.  Dvě očkovací injekce už má něco přes 70 procent německé populace, téměř 39 procent bylo posíleno po urychlené očkovací kampani německé vlády.

Tato senzace není prvním případem, kdy se Němci obrátili na hospodářská zvířata, aby se vypořádali s probíhající pandemií. V březnu loňského roku nabídla jedna německá farma lidem, kteří se cítili osamělí, možnost pomazlit se s jednou ze svých „úžasných“ ovcí a zároveň se společensky distancovat.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766