Německý startup Gorillas doručí čerstvé potraviny do 10 minut

Gorillas, německý startup rozvážející potraviny, který se specializuje na ultrarychlé dodávky ve spolupráci s UPS, dokáže doručit zboží v průměru za pouhých deset minut. Tohoto výkonu dosahují pomocí hyper-lokálních skladovacích center, někdy známých jako „temné samoobsluhy“, podobně jako v temných kuchyních, které fungují jako restaurace pouze pro rozvoz. Gorillas v současné době pracuje na budování lokálních obchodů s potravinami pouze pro doručování. Společnost také zaměstnává vlastní řidiče.

Cílovým trhem Gorillas jsou lidé, kteří potřebují doplnit svůj týdenní nákup s čerstvými potravinami a zvláštními předměty pro domácnost, stejně jako ti, kteří si zapomněli koupit zásadní přísadu pro jídlo, které právě vaří, nebo kterým došli základní věci, jako je mléko. CEO společnosti Gorillas Kağan Sümer zdůrazňuje, že velké supermarkety mají tendenci organizovat své doručovací služby spíše v rámci dodavatelského řetězce, než podle potřeb spotřebitele. V tomto modelu se supermarkety zaměřují na zboží s delší trvanlivostí pro týdenní obchod.

Gorillas ve srovnání s nimi umožňují lidem nakupovat čerstvé zboží častěji. Sümer vysvětluje: „Máte penne, ale žádnou omáčku arrabiata; jak získáte tu omáčku, kterou teď potřebujete? Takže jsme si položili otázku, co by se stalo, kdyby se objevila společnost a poskytla lidem to, co potřebují, když to potřebují? Naše hypotéza byla, že by to lidé ocenili a posunuli interakci s potravinami k nákupům na vyžádání.“

Zdroj fotografie: Gorillas app

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766