Maskulinní značka piva Jupiler přišla s inkluzivní reklamou

Jupiler je přední belgické pivo a také stereotypně chlapská značka. Nicméně si uvědomila, že mnoho mužů stále neví, jak se vypořádat s moderní dobou, rovností pohlaví, hnutím metoo atd. Jupiler chtěl v tom hrát roli a ukázat jim cestu.

18. května rocková hvězda Sarah Bettens oznámila, že od tohoto dne bude známá jako Sam Bettens. Její přechod z ženy na muže byl velkou novinkou a důležitým krokem k normalizaci transsexuálů. Pro Jupiler to byla příležitost ukázat mužům, jak obecně reagovat na transsexuály. 19. května zveřejnil Jupiler tiskovou reklamu s názvem „Pivo, Sam?“, kde ho oslovil novým jménem a pohlavím. Sdělení bylo jasné: Sam je jedním z chlapů.

Celkový dosažený zásah 30,4 milionu impresí oslovilo 5,2 milionu Belgičanů offline (z celkového počtu 11 milionů obyvatel) a 8,2 milionu online. Televizní a rozhlasové pokrytí dosáhlo 7,1 milionu Belgičanů. Získaná mediální hodnota byla odhadnuta na 1,3 milionu EUR. Fráze „Pivo, Sam?“ vstoupila do populární kultury. Byla dokonce použita k pomoci v prodeji Samovy nové knihy. 84 % respondentů uvedlo, že Jupiler byla vhodná značka, která se hodila k dané akci.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766