Virgin Pure upozorňuje, že nás mohou v budoucnu čekat plastové pokrmy z mořských plodů

Fish & chips, linguine z mořských plodů, tradiční rybí koláč a paella z mořských plodů. Mmm… prostě lahoda, že? Vskutku tomu tak je, ale pokud bude svět i nadále kupovat jednorázové plasty, mohou být tato jídla brzy plastová! No, to nezní ani chutně, ani zdravě… Za 20 let by se množství plastového odpadu v našich oceánech mohlo ztrojnásobit. Do roku 2050 bude ve světových vodách více plastů než ryb.

Filtrační systém Virgin Pure, který se spojil s charitativní organizací na ochranu oceánů PADI Aware Foundation, si klade za cíl zvýšit povědomí o nebezpečí, které plastový odpad v moři představuje. Pokračováním v nákupu balené vody a dalších jednorázových plastů svět udržuje v ohrožení veškerý mořský život. Ve snaze zabránit dalšímu vývoji tohoto procesu a varovat spotřebitele před riziky dalšího spoléhání se na plasty společnost Virgin Pure „kontaminuje“ své jídlo plasty, aby ukázala, jak by mohly v budoucnu chutnat jídla, pokud lidé okamžitě nezakročí.

S cílem snížit počet jednorázových plastů, které lidé ve Velké Británii spotřebovávají, Virgin Pure nově představuje čtyři oblíbené pokrmy z ryb a mořských plodů, které Britové milují. Namísto hýčkání chuťových pohárků lahodnými rybami je spotřebitelům předložen plast, který z oceánu posbírala PADI Aware Foundation. Ačkoli to může znít extrémně, ryby nahrazené plasty by mohly být v roce 2050 realitou, pokud budeme tento materiál kupovat současným tempem.

Každý rok se na světě vyprodukuje přibližně 275 milionů tun plastového odpadu; 4,8 až 12,7 milionu tun odpadu je buď vyplaveno, nebo vyhozeno do vod. Průměrný obyvatel Londýna si každý týden koupí více než tři lahve na vodu. V celé zemi se ročně koupí přibližně 7,7 miliardy plastových lahví, což vede ke vzniku značného množství jednorázového plastového odpadu.

Přestože vytvořené recepty pro nás nevypadají nijak lákavě, fungují jako výzva k probuzení nejen Britů, ale i zbytku planety. Kampaň je zaměřena na kupce balené vody a ukazuje, že některé z těchto plastů mohou kontaminovat nejen mořské živočichy, ale mohou ovlivnit i nás prostřednictvím vody, kterou pijeme, nebo potravin, které jíme. Odborníci tvrdí, že 10 až 30 % ryb v každém vzorku pozře úlomky mikroplastů.

Tom Stazicker, generální ředitel společnosti Virgin Pure, k tomu říká: „Nikdo z nás nechce konzumovat plasty, ať už jsou viditelné, nebo ne. Naše výrobky filtrují škodlivé látky, jako je chlór, rez a mikroplasty, které se běžně vyskytují v běžné vodě z kohoutku, a dávají tak lidem lepší důvod než kdykoli předtím, aby přestali kupovat balenou vodu. Jsme rádi, že můžeme podpořit práci, kterou nadace PADI AWARE Foundation dělá, a jsme hrdí na to, že můžeme nabídnout řešení pro ty, kteří se chtějí nadobro zbavit návyku plastových lahví.“

Danna Moore, globální ředitelka nadace PADI AWARE Foundation, dodává: „Doufáme, že tato kampaň pomůže přiblížit, jak závažný je tento problém, a povzbudí lidi, aby se zlepšili, zapojili se do ochrany oceánů a omezili používání jednorázových plastových lahví. Ať už jste certifikovaný potápěč, rybář nebo malé dítě, které si na místní pláži staví hrad z písku, zhoršující se stav oceánů se týká nás všech.“

Od svého založení v roce 2012 poskytuje Virgin Pure – součást skupiny Virgin – bezplastové způsoby, které lidem pomáhají udržovat hydrataci jako součást zdravého a udržitelného životního stylu. Současná iniciativa staví značku do role velkého spojence, na kterého se lidé mohou spolehnout při pití vody bez nečistot a boji za čistší oceány.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766