Společnost Canon motivuje lidi k výpovědi, aby mohli rozjet svoji kreativní kariéru

Ve své nejnovější kampani „Ready. Set. Quit.“ společnost Canon pomáhá lidem opustit stávající zaměstnání a věnovat se kreativnější kariéře. Společnost vybere čtyři výpovědi, které budou zaslány čtyřem různým zaměstnavatelům, a zařadí čerstvě propuštěné do mentorského programu, aby se stali nezávislými tvůrci.

Podle průzkumu Světového ekonomického fóra ze začátku letošního roku 40 % lidí zvažuje odchod ze zaměstnání, aby se mohli věnovat práci, která má větší smysl. Tento krok k odchodu a zahájení práce na vysněné kariéře byl nazván „Velkou výpovědí“ (The Great Resignation) a společnost Canon je zde, aby tomu napomohla ve své iniciativě s názvem: Ready. Set. Quit. (Připravit, pozor, výpověď)

Pandemie, lockdown a nejistota v zaměstnání, to vše nahrává změně myšlení, a zatímco někteří mají o svou práci menší zájem, jiní se pořádně zamyslí nad tím, jestli mají rádi svého šéfa, nebo jestli ho dokonce potřebují.

Společnost Canon Nordic pomáhá lidem proměnit jejich koníček v kariéru tím, že se stanou nezávislými tvůrci obsahu. Podle Google Trends to byla letos jedna z nejvyhledávanějších pracovních perspektiv. Účastníci získají fotoaparát Canon EOS R5, pětitýdenní mentorský program s profesionálním tvůrcem Joeyem Palmroosem a budou pověřeni svým prvním placeným úkolem.

Cathrine Stenemyr, channel business developer ve společnosti Canon, uvedla: „Lidé měli čas přemýšlet o tom, co je pro ně skutečně důležité a jak chtějí strávit svůj pracovní život. Jsme opravdu rádi, že jsme prostřednictvím této kampaně přišli s cestou, která může někomu pomoci nastartovat pro sebe zcela nový a kreativní způsob práce.“

Joey Palmroos dodal: „Spolupráce se společností Canon je skvělá. Jsem svým vlastním šéfem a miluji to. Znám další lidi, kteří uvažují o podobné kariéře jako já, takže jsem jedno ucho a opravdu se těším, až svým čtyřem svěřencům pomůžu, aby se jim něco povedlo.“

Clara Prior-Knocková, kreativní ředitelka agentury Uncle Grey, řekla: „Když se podíváte na současnou kulturu, je šílené vidět, kolik lidí se cítí zaseknutých a je připraveno vrhnout se do zcela nové kariéry. Jsme opravdu nadšeni, že můžeme vytvořit kampaň, která pomůže lidem, kteří chtějí skončit, se znalostmi, které potřebují k tomu, aby se stali nezávislými tvůrci obsahu – a navíc jim zajistí opravdu skvělé vybavení od společnosti Canon a jejich první profesionální zakázku.“

Potenciální zájemci mohou zasílat své výpovědi prostřednictvím webových stránek kampaně společnosti Canon. Odtud Canon vybere čtyři lidi ze severských nebo pobaltských zemí, kteří dají výpověď a pustí se do toho naplno. Následovat bude nový začátek jejich pětitýdenního kurzu s Joeym Palmroosem.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766