Marie Keating Foundation upozorňuje na rakovinu prsu pomocí bulky na soše

Říjen je označován jako měsíc boje proti rakovině prsu a podpory nemocných žen. Světová zdravotnická organizace WHO uvádí, že rakovina prsu je nejčastější nádorové onemocnění u žen, které každoročně postihne více než 2 miliony žen po celém světě. Právě tento měsíc si irská nadace Marie Keating Foundation zvolila jako ideální připomínku sebevyšetření. Problém je, že je to také ideální čas pro každou další organizaci a značku.

Agentura Rothco se tento problém rozhodla proměnit v příležitost vytvořením sdělení, kterého si však nikdo nevšimne. Tím se veřejnosti ukáže, že lidé nemají dostatek informací o ženských prsou. Jak takové sdělení vypadalo? Jednalo se o bulku na ikonické soše Molly Malone v Dublinu, jejíž prsou se každý den dotýká tisíce lidí pro štěstí. A bulky si nikdo nevšiml.

Když pak nadace Marie Keating Foundation odhalila, co ve skutečnosti udělala, tak o tom začal mluvit celý svět a tato aktivace získala zdarma mediální pokrytí v hodnotě přes 12 milionů EUR. Socha Molly Malone se tak proměnila v ikonu na zvýšení povědomí o rakovině prsu.