Piloti easyJet pomáhají rodičům s domácím vzděláváním dětí

Letecká společnost easyJet oznámila spuštění „easyJet Flightsize“, kolekci online video lekcí na podporu rodičů v celé Velké Británii, kteří stále žonglují mezi prací z domova a domácí výukou, protože většina škol ve Velké Británii zůstává během lockdownu uzavřena.

Piloti easyJet stojí v čele nové iniciativy a vytvořili program online lekcí, které zahrnují prvky základní geografie, vědy a odhalují kouzla létání. Za tvorbou stojí kreativní agentura Taylor Herring.

Kolekce video lekcí pro děti ve věku 7 – 10 let je navržena tak, aby pomohla rodičům udržet děti v zábavném a vzdělávacím prostředí doma alespoň do 8. března, kdy by mohlo dojít k opětovnému otevření škol. Video seriál využívá kombinaci animace a výuky pilotů, aby pomohl malým dětem porozumět vědeckým principům letu, oblačným útvarům, dopadu větru na létání apod.

Každé z videí také obsahuje související aktivity a výzvy, které si děti mohou vyzkoušet doma, včetně výroby papírových letadel, kreslení, nácvik pilotních oznámení a kreslení podrobných map jejich rodného města – to zajistí, že děti budou i po skončení lekce nadále vzdělávány zábavnou formou.

Až se děti budou moci vrátit do škol, tak easyJet zahájí program návštěv virtuálních pilotních škol, který bude nadále inspirovat další generaci pilotů. Tento program navazuje na úspěšnou iniciativu letecké společnosti Amy Johnson Initiative, která je zaměřena na podporu dívek, aby se staly pilotkami letecké společnosti. Letecká společnost zveřejní informace o tom, jak školy a učitelé mohou v nadcházejících týdnech požádat o virtuální pilotní návštěvu easyJet.

Photo credit: Joe Pepler/PINPEP

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3635