Umělá inteligence v Bentley vytváří hudbu na míru, která ladí s vaší jízdou

Britská luxusní automobilka Bentley se spojila se společností LifeScore, aby vyvinula zcela nový způsob poslechu hudby. Po rozsáhlém výzkumu vytvořila společnost Bentley systém poháněný umělou inteligencí, který sleduje vstupy z vozidla a od řidiče a vytváří hudbu na míru.

Přehrávač „adaptivní hudby“ skládá hudbu v reálném čase tak, aby ladila s chováním řidiče, a umožňuje tak, aby se jízda stala synchronizovaným zážitkem mezi vozem a řidičem.

Systém Lifescore využívá hudebníky k nahrávání stavebních prvků skladby – může jít o sekvenci bicích nebo brnkání na kytaru. Systém poháněný umělou inteligencí pak vybírá správné zvuky na základě zpětné vazby od řidiče a vozu.

Hudební algoritmy jsou vytvořeny tak, aby skladby byly v naprostém souladu s řidičem – z hodin zpětné vazby generované člověkem se složí téměř neomezené hodiny hudby.

Každá jízda se liší, proto se budou lišit i výsledky hudebních zážitků. Na rušnějších silnicích, kde řidič řadí, může být výběr hudby jiný, než kdyby řidič projížděl prázdnou dálnicí.

Například když řidič používá režim vylepšené jízdy, je hudba více v tempu a stimulující, než když je řidič v režimu Cocoon, kde má hudba údajně pomalu se rozvíjející, relaxační charakter.

Dávno pryč jsou doby, kdy jsme se probírali kanály rádia, abychom našli skladbu, která se nám nejen líbila, ale také odpovídala naší náladě pro danou jízdu. Společnost Bentley zkonstruovala systém, který uživatelům umožní cítit se více propojeni se zážitkem z jízdy.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766