Zpráva o společenské odpovědnosti společnosti BETC slouží jako útulné místo pro divoké včely

Práce včel není jen o tom, že nám poskytují med. Přestože divoké včely neprodukují sladký nektar, na kterém si tolik pochutnáváme, jsou stejně důležité jako jejich domácí kolegyně a hrají klíčovou roli při opylování většiny rostlin a potravinářských plodin. Přestože jsou divoké včely důležitým druhem pro životní prostředí, hrozí jim vyhynutí.

Ve snaze zvýšit povědomí o ochraně tohoto nezbytného hmyzu dala společnost BETC své zprávě o společenské odpovědnosti firem nový, ekologický význam. Pařížská agentura investuje do svého udržitelného rozvoje, ať už prostřednictvím sdílení odpovědných sdělení, ekologického designu svých kampaní nebo propagace udržitelnosti jiným způsobem. Nový projekt BETC „Bee’n’Bee“, postavený v souladu s těmito zásadami, má za cíl přitáhnout pozornost lidí a vyvolat konverzaci o této problematice, která, doufejme, povede k nalezení praktických řešení na záchranu včel.

Agentura proto „aktualizovala“ letošní zprávu, díky čemuž se může proměnit v útulný hotel, který mohou divoké včely využít jako úkryt. Umělý včelí dům si vypůjčil tvar přírodních dutin, v nichž tento hmyz hnízdí a které lze ze stránek dokumentu znovu vytvořit. Úkryt je vytištěn na voděodolném minerálním papíru obsahujícím kamenný prášek a s použitím inkoustu na rostlinné bázi, a je tak „naprogramován“ tak, aby odolal všem typům povětrnostních podmínek.

Většina včelařů s včelím hotelem BETC pravděpodobně nebude souhlasit, protože tato umělá hnízda vyžadují splnění určitých kritérií, aby přilákala opylovače – mimo jiné například místo instalace, materiály použité při stavbě hotelů nebo průměr a délku trubic. Přesto nelze než konstatovat, že tyto umělé včelí úkryty v sobě skrývají sílu skvělých vzdělávacích nástrojů pro děti, které se tak mohou dozvědět mnohem více o tomto drobném hmyzu, který pro svět dělá tolik dobrého.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766