Společnost John Lewis spolupracuje s reality show televize ITV na vánoční virtuální hře ve Fortnite

Fortnite zůstává věrný reality show I’m a Celebrity… Get Me Out of Here! a vytvořila vlastní herní tábor a hrad v rámci své hry. Uvnitř na hráče čekají strašidelné příšerky, testovací zkoušky a samozřejmě spousta virtuálních odměn. Každý týden se ve virtuálním světě zopakují stejné zkoušky a domácí útrapy, jakým čelí soutěžící v reálném hradu, což přidá dosud nevídanou úroveň interakce v říši Fortnite. Kromě toho byl otevřen virtuální obchod John Lewis s vánoční tematikou. Hráči se zde mohou zásobit zásobami pro své hry a zakoupit si v prodejně vánoční osvětlení, aby si rozzářili svůj tábor a navodili vánoční atmosféru.

Kampaň vytvořila agentura Metavision, která se zaměřuje na přenášení značek do metaverza. Ředitelka pro zákazníky společnosti John Lewis Claire Pointonová k tomu uvedla: „Gamifikace a metaverze se rozvíjejí rychlým tempem a my jako značka neustále hledáme aktivitu, která naši značku zmodernizuje a bude pro naše zákazníky i nadále relevantní v každodenních okamžicích. Těšíme se na pokračování tohoto partnerství, které se bude dále rozvíjet v tomto novém a vzrušujícím světě.“

Hra Fortnite je zdarma ke stažení a je k dispozici pro konzole Xbox One, PlayStation 4, Nintendo Switch, PC, iOS a Android.