Supermarket Penny chce vrátit teenagerům ukradené mládí způsobené pandemií

Pandemie ovlivnila způsob naší sociální interakce, náš kulturní životní styl, způsob cestování a přinutila nás přizpůsobit se novému způsobu práce. Přiměla nás slavit Vánoce jinak, a dokonce změnila i to, co chceme jako vánoční dárky.

Supermarket PENNY postavil letošní sváteční kampaň se zaměřením na mladou generaci – která byla v důsledku pandemie opomíjena. Každý rok se chce maloobchodní řetězec věnovat tématu, které je pro jeho zákazníky velmi důležité, a tak letos chce značka dát generaci Z dárek k nezaplacení: Šanci budovat vzpomínky neboli „dárek zmeškaných zážitků“.

Vzpomínáte na chvíle, kdy jste se v noci plížili ven, vynechávali školu, pořádali doma divoké večírky nebo vám poprvé zlomili srdce? Málokterý rodič by byl rád, kdyby zjistil, že jejich dítě je autorem takových událostí. Přesto jsou to zážitky, které jsou součástí našeho života, ale které byly kvůli pandemii odloženy.

Rodiče, kteří se obávají, že se jejich dospívající dostanou do nějakých potíží, nejsou nic skvělého. Kupodivu přesně tohle PENNY ve svém reklamě prezentuje. Na otázku svého syna, co si opravdu přeje k Vánocům, matka odpovídá, že si přeje, aby se mu vrátilo mládí – s vzestupy i pády. Protože ať se nám to líbí, nebo ne, tyto pády jsou součástí procesu dospívání a které mladá generace kvůli zdravotní krizi nemohla zažít.

Reklama „Přání“, kterou vymyslela agentura Serviceplan, byla uvedena 11. listopadu a od svého zveřejnění je v centru pozornosti spotřebitelů a rychle se stala tématem kulturních a sociálních médií. Objevil se v největším německém deníku BILD a sdíleli ho známí influenceři v zemi, jako jsou Aylin Koenig a Luisa Lion. V současné době má emotivní video na YouTube přes 12 milionů zhlédnutí a na Instagramu 1,6 milionu.

Spot, který je od 18. listopadu k dispozici v německých kinech, je akusticky zarámován známou písní. Hudba je novou interpretací písně „It’s My Life“ od Bon Jovi, kterou zpívá hlavní aktér reklamy Julius Gause.

Prodejce nemůže vrátit minulé okamžiky. Může však dospívajícím pomoci dohnat to, co zmeškali. V rámci kampaně PENNY spustil velkou internetovou soutěž, prostřednictvím které značka nabízí mladým lidem 5 000 vzrušujících dobrodružství, včetně možnosti navštívit 33 zemí v rámci cesty Interrail. Poprvé v historii PENNY a v souladu s poselstvím kampaně také prodejce rozdává šest míst pro stážisty spolu s bezplatným bytem v jednom ze dvou společných bytů pro stážisty v Hamburku a Berlíně.