Značka True Gum poukázala na skrytou pravdu žvýkaček obsahující plasty

Ať už patříte mezi pravidelné konzumenty žvýkaček, nebo je čas od času používáte jen k čištění zubů, osvěžení dechu nebo třeba jen k nafukování bublin, dánská značka žvýkaček True Gum vám nabízí skrytou pravdu o žvýkačkách: plasty. Protože si málokdo z nás uvědomuje, že plast je „neviditelnou“ složkou, která se nachází ve většině běžných žvýkaček, chce značka True Gum přimět spotřebitele, aby se o tomto tématu – kterému se příliš pozornosti nevěnuje – dozvěděli více.

Ve snaze upoutat pozornost veřejnosti se společnost True Gum vydala na misi po stáncích a obchodech jedné berlínské čtvrti, při níž členové jejího týmu vyprazdňovali regály od žvýkaček, které mohou obsahovat skrytý plast. Operace se uskutečnila 15. listopadu, přičemž posádka True Gum nakoupila výrobky konkurence a pomocí nich navedla lidi, aby věděli, co skutečně žvýkají.

Stejně jako většina plastů, i ten ve žvýkačkách nakonec kontaminuje planetu a ohrožuje blaho zvířat, přírody i nás. Prostřednictvím kampaně „Velký plastový zátah“, která vznikla ve spolupráci s agenturou Nord DDB, chce společnost, která nabízí bezplastovou, veganskou a udržitelnou alternativu žvýkaček, promluvit o tom, „co žvýkačkový průmysl nechce, abyste věděli“.

Značka je pevně přesvědčena, že lidé mají právo vědět, co mohou žvýkat. Po vyprázdnění regálů obchodů v centrální čtvrti Prenzlauer Berg v německém hlavním městě tým nasbírané žvýkačky nezničil, jak by se dalo očekávat. Naopak, přepracovali obal tak, aby odhalil skrytou složku, která se v baleních žvýkaček nachází. Poté se vrátili do berlínských ulic a rozdávali výrobky jako bezplatné vzorky kolemjdoucím.

„Lidé si pravděpodobně myslí, že jsme blázni, když jsme se rozhodli vyprázdnit celou čtvrť v jednom z největších evropských měst od žvýkaček. Někdy je však k vytvoření povědomí o problému zapotřebí netradičních metod. Toto je důležitá iniciativa, která vzdělává lidi o tématu, o němž se málokdy mluví: Plasty ve žvýkačkách. Ve společnosti True Gum si myslíme, že nastal čas odhalit tajemství,“ říká Peter Juul Regnersgaard, spoluzakladatel a marketingový ředitel společnosti True Gum. Zároveň dodává, že „činy mluví hlasitěji než slova a že je naší povinností udělat vše, co je v našich silách, pro záchranu naší planety a zpomalení klimatických změn.“

Při výrobě žvýkaček někteří výrobci tradičně používají syntetický gumový základ, který ve skutečnosti představuje směs různých syntetických látek a plastů. Tyto sloučeniny, zahrnuté do pojmu „žvýkačková báze“, nemohou kupující snadno rozpoznat, takže mnozí z nás nakonec žvýkačky konzumují, aniž by tušili, že výrobek může být vyroben ze stejného typu plastu, který se používá také při výrobě plastových lahví a igelitových tašek.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766