Verizon Fios představil nerozbitný herní ovladač pro hráče s lagujícím připojením

Ve světě videoher není nic horšího než lagování. A když u hráčů dochází k lagům, tak mají sklon svou frustraci projevit na prvním předmětu, který mají po ruce: jejich herní ovladač. Pouhým rychlým vyhledáváním na YouTube se objeví stovky videí, která ukazují, jak hráči při záchvatu hněvu házejí, kopají a dupou po svých ovladačích.

Internetové připojení Verizon Fios, který PCMag označil za nejlepší službou pro hraní her, chce hráčům ukázat, že síť Fios může být řešením pro frustrace z lagování a že přechodem na Fios by jim mohl pomoci zintenzivnit jejich herní zážitek. Verizon Fios se tedy rozhodl získat jejich pozornost co nejvíce hráčským způsobem: jejich vytrollením… pomocí ovladače, který je nerozbitný. [Vytvořeno pro zvládnutí typických záchvatů hráčů, ale není doslova nerozbitný.]

Kampaň Unbreakable Controller využila jednoho z největších influencerů herního světa – Nate Hill z FaZe Clan. Přirozeně to používá k trollování svých kolegů, kteří nemají připojení Fios, tím, že je vyzve, aby otestovali jeho odolnost pomocí řady vtipných výzev, jako je odpálení basebalovou pálkou, hraní basketbalu a vyhození z balkónu. Každý test ukáže, že i když je ovladač neuvěřitelně silný, stále neexistuje náhrada za lepší internet a že FaZe Clan opravdu potřebuje pouze Verizon Fios.

A tento ovladač? Rozhodně to není rekvizita. Agentura McCann prošla procesem jeho realizace ve spolupráci s produktovým designérem Stevenem Browerem z Brower Propulsion Laboratory. Vytvořil herní ovladač na míru, který vydrží frustrace hráčů z lagování. Řídicí jednotka byla inspirována krunýřem amerického brouka Nosoderma diabolicum, který vydrží i přejetí autem. Ovladač byl vyroben z odolné hliníkové skořápky a poté obklopena měkkou pěnou, která tlumí skořepinu před nárazem. Jeho jasně oranžová barva byla záměrně zvolena tak, aby odrážela humornou povahu produktu.

Kampaň však nekončí pouze s ovladačem a trollením, zapojuje také hráče na některé z jejich nejfrekventovanějších webů, jako je Kotaku s úvodníkem o Unbreakable Controller, spolu s vysoce vlivným umístěním v digitálním světě. Kromě spolupráce s herními influencery agentura oslovila i technické recenzenty a tvůrce obsahu. Každý z nich dostal ovladač spolu s výzvou otestovat jej svým vlastním jedinečným způsobem a sdílet výsledky se svými fanoušky.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766