Hellman’s vytvořil svůj vlastní ostrov ve hře Animal Crossing v rámci boje proti plýtvání jídlem

Ve snaze omezit plýtvání potravinami založila společnost Hellmans svůj vlastní ostrov ve videohře Animal Crossing: New Horizon od Nintendo. Od 14. do 18. prosince 2020 mohli hráči navštívit a prozkoumat ostrov Hellmans a převést jakýkoli virtuální potravinový odpad na výživná jídla pro ty, kteří to potřebují o Vánocích.

Za každý zkažený tuřín darovaný ostrovu poskytne společnost Hellman’s finanční dar v hodnotě ekvivalentu dvou jídel nadaci FareShare, což je největší britská charitě bojující proti hladu a plýtvání potravinami.

Tuřín je v Animal Crossing žádanou komoditou. Hráči jsou každý týden vybízeni k nákupu tuřínů na „Stalk Market“ a ke konci týdne je prodávají za vyšší cenu. Pokud prošvihnete tuto příležitost, tak riskujete, že skončíte se zkaženými, bezcennými tuříny.

Hellmans toho chytře využili, aby přeměnili zkažené tuříny na ještě cennější komoditu a zdůraznili skutečné problémy spojené s plýtváním potravinami ve Velké Británii. Stephen Fry, vášnivý hráč Animal Crossing, tuto novinku představil v jejich kampani.

Rachel Chambers, hlavní marketingová manažerka společnosti Hellmann’s, uvedla:

„V Hellmann’s nám všem záleží na skvěle chutnajícím jídle a letos o Vánocích sdílíme řadu nových receptů, které lidem pomohou využít zbytky z vánočních jídel a zajistí, že dobré jídlo nepřijde vniveč. Jsme velkými fanoušky neuvěřitelné práce, kterou FareShare dělá, a prostřednictvím nového ostrova Hellmanns je naším cílem darovat o Vánocích 50 000 jídel lidem v nouzi. Doufáme, že se hráči Animal Crossing pobavili při prozkoumávání atrakcí na ostrově a zároveň zužitkovali své zkažené tuříny.“

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766