Rolls-Royce opatřil svůj nový model Wraith Kryptos šifrovanými zprávami, které mohou zájemci prolomit

Rolls-Royce Wraith Kryptos je speciální edice 50 vozů, kterou agentura AKQA měla za úkol proměnit v aktivní zážitek reprezentující příslib značky „Inspiring Greatness“. Název vozu znamená „skrytý“, proto vznikla skrytá skládačka označená kódovanými šiframi, která byla zašita a vložena do designu každého vozu. Followeři byli pozváni, aby se zúčastnili digitální hry a odhalili skryté tajemství. Mobilní výzva byla propagována prostřednictvím sociálních médií a při zvyšování úrovně obtížnosti se využívalo vše od Morseovy abecedy až po Caesarovu šifru. Vítězům byl předán personalizovaný dárek, ačkoli tajemství každého jednotlivého vozu zůstalo pod zámkem, aby je jejich majitelé mohli dešifrovat.

Oslovení potenciálních zákazníků se zvýšilo o 900 %, se zvýšením engagementem o 314 % na Instagramu a 50 % na Facebooku. Wraith Kryptos se před samotným uvedením na trh vyprodal a stal se jedním z nejrychleji prodávaných kolekcí v historii Rolls-Royce.

Insight: Švýcarská banka UBS uvedla, že nejbohatší lidé světa během pandemie zvýšili své bohatství o 27,5 %. Rolls-Royce se tak rozhodl pomoci mladší generaci utratit část ze získaného jmění. Tato myšlenka je šitá na míru zámožným mladým lidem, protože jak ukázaly data z GlobalWebIndex, nadměrně sdílí na sociálních sítí a je u nich vysoká zapojení u značek. Chtějí být aktivními účastníky značek, které je zajímají.