Sociální síť Yubo se snaží napodobit sociální interakce z reálného života

Francouzská aplikace Yubo je šitá na míru dospívajícím a mladistvým, která se zaměřuje na napodobování sociálních interakcí v reálném životě. Spíše než zveřejňovat obsah pro bezduché klikání, aplikace umožňuje uživatelům sdílet chatovací místnosti a provádět výměnu videa, zvuku nebo textu.

Aplikace nenabízí lajky ani followery a nemá žádné influencery. Místo toho se aplikace zaměřuje pouze na trávení času s vrstevníky, chatování nebo hraní skupinových her, jako je Pictionary nebo „Would you rather?“. Většina lidí, kteří s aplikací interagují, se v reálném životě navzájem neznají a 80 procent je ve věku 16 až 21 let. Nabízí také bezpečnostní prvky, jako je ověření věku a intervence v reálném čase, díky nimž aplikace nabízí bezpečný sociální prostor pro generaci Z.

Místo prodeje reklamy a uživatelských dat Yubo vydělává peníze na herním modelu. To umožňuje uživatelům přístup k základní aplikaci zdarma a připlatí si za prémiové funkce, jako je možnost dočasně přesunout svou chatovací skupinu na začátek domovské stránky Yubo. Měsíční předplatné na prémiové funkce stojí 10 dolarů, přičemž jednotlivé funkce mají cenu kolem 2 dolarů. Tento model také udržuje influencery mimo aplikaci a podporuje skutečné interakce.

Tvůrce Yubo, 27letý Sacha Lazimi, uvedl, že

„vize společnosti se nezměnila: chceme vytvořit místo, kde si mladí lidé mohou odpočinout, mít příjemné chvíle, objevovat svět, ale také objevovat sami sebe.“

Investor Jerry Murdock, spoluzakladatel společnosti Insight Partners, vysvětluje, že Yubo

„zvládá obtížný úkol propojit generaci Z po celém světě… Pevně věřím, že díky jeho inovativnímu přístupu k socializaci online vznikne potřebný sociální prostor zítřka.“

Insight a další investoři se nedávno zúčastnili kola financování série C, které dali 40 milionů EUR, aby pomohli Yubo přidat funkčnost a expandovat do světa. Yubo se připojuje k rostoucímu počtu platforem, jejichž cílem je více se zaměřit na sociální aspekt sociálních sítí.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762