Vůně knižní příšerky Gruffalo přináší zážitek i dětem se zrakovým postižením

Možná znáte dětskou knižní postavu Gruffalo, která je populární po celém světě. Jedná se o výraznou příšerku s drápy a kly, s černým jazykem a jedovatou bradavicí. Jenže děti se zrakovým postižením přicházejí o možnost tuto příšerku vidět. Proto se britská charita Guide Dogs rozhodla vyrobit sadu vůní Gruffalo, která oživuje oblíbenou dětskou knihu vytvářením a uvolňováním vůní této příšerky.

Nadace Guide Dogs, přední poskytovatel služeb pro děti a mladé lidi se zrakovým postižením, uzavřela partnerství se společnostmi Macmillan Children’s Books a Magic Light Pictures a vytvořila sadu vůní jako součást kampaně zaměřené na zdůraznění zkušeností dětí se ztrátou zraku.

Sada obsahuje pět inhalátorů, jeden pro každou postavu a každá vůně byla vyvinuta za pomoci uživatelů služby Guide Dogs. Neslavný pach Gruffalo je popsán jako „páchnoucí vůně koženého dvora, která proniká z hlubin hlubokého, tmavého dřeva“

Společnost Guide Dogs UK daruje sady 150 vůní rodinám se zrakově postiženými dětmi, aby zajistila, že čtení pohádek zahrnuje opravdu všechny.