Společnost Nike postavila basketbalové hřiště z 20 000 upcyklovaných tenisek

V rámci závazku „Moves to Zero“ sehnala společnost Nike 20 000 starých, opotřebovaných tenisek a přetvořila je na plně funkční basketbalové a hrací hřiště v Novém Bělehradě v Srbsku.

Ve spolupráci s londýnskou designérskou agenturou Accept & Proceed se společnost Nike snažila přesměrovat nepotřebné boty ze skládek a znovu je investovat do komunity.

Hlavní designér Nigel Cottier použil na zakázku vyrobené srbský lettering a vzdal hold komunitnímu prostoru známému jako Blok 70. Použil jasné zářivé barvy a abstraktní tvary, aby vytvořil poutavý, ale stále funkční komunitní prostor.

„Bylo fascinující vymýšlet různé prvky nápisů, které mohou informovat o jiné funkci, jako je například volný hod nebo čára na polovině hřiště, a ještě více vzrušující je pomyšlení, že design bude informovat nejen o pohybu hráčů, ale ovlivní i komunitního ducha a energii Bloku 70,“ řekl Cottier.

Zdroj: ArchDaily

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766