Seriál Boj o moc převzal reálný fotbalový tým Heart of Midlothian FC

Třetí série seriálového hitu Boj o moc (Succession) se vrátila na HBO a na oslavu streamovací služba uskutečnila fiktivní převzetí fotbalového klubu Hearts, který převzal klub Heart of Midlothian FC v Edinburghu.

Boj o moc, oceněný cenami BAFTA, Emmy a Zlatým glóbem, je satirický dramatický televizní seriál HBO, který vytvořil Jesse Armstrong. Seriál sleduje chybující rodinu Royových – majitelů zábavního gigantu Waystar RoyCo – v boji o korunu společnosti.

Narážka na Hearts přichází ve druhé sérii (POZOR SPOILERY!) po obzvlášť trapném okamžiku mezi hlavním představitelem Loganem (Brian Cox) a synem Romanem Royem (Kieran Culkin). Culkin koupí skotský fotbalový klub Hearts, aby na Coxe zapůsobil, jen aby zjistil, že jeho otec podporuje konkurenční tým Hibernian.

Fiktivní název společnosti ze seriálu, Waystar Royco, byl přidán na dresy skutečného edinburghského fotbalového týmu Midlothian FC a na jeho domácí stadion Tynecastle.

Hlavní trenér týmu Heart of Midlothian FC Robbie Neilson vystavil limitovanou edici bordó dresů na Tynecastlu spolu s hráči HMFC Johnem Souttarem, Benem Woodburnem, Stephenem Kingsleym a Benim Baningim.

Neilson k tomu uvedl: „Jako klub jsme byli nadšeni, že můžeme figurovat v jedné z hlavních dějových linií jednoho z největších televizních pořadů na světě, a jsme nadšeni, že můžeme spolupracovat s HBO a pomoci zahájit toto partnerství při příležitosti oslav 3. sezóny tohoto pořadu… Sledoval jsem první sérii a byl jsem do ní zaháčkovaný. Viděli jsme dějovou linii Hearts v seriálu Succession, ale před několika týdny se mě Cat (Catriona McCallum, ředitelka marketingu a komunikace) zeptala, jestli by HBO nepřijela na Tynecastle – byli jsme v šoku.“

Fanoušci seriálu a klubu Heart of Midlothian FC mají na instagramové stránce HBO Now možnost vyhrát jedno z limitovaných triček se značkou Waystar Royco.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762