Město Vídeň má vlastní účet na OnlyFans

Vienna Tourist Board si zaregistroval účet na OnlyFans, kde zveřejňuje umělecká díla obsahující nahotu, na protest proti platformám sociálních médií, které dříve cenzurovaly údajně „skandální“ umělecká díla.

Několik vídeňských muzeí, například Leopoldovo muzeum a muzeum Albertina, zažilo cenzuru uměleckých děl zobrazující nahotu na sociálních sítí Facebook, Instagram a Tik Tok. V důsledku toho se Vienna Tourist Board uchýlil na platformu pro obsah pro dospělé OnlyFans a zřídilo si vlastní účet, kde může volně zveřejňovat umělecká díla zobrazující nahotu. Mezi známá umělecká díla, která se na účtu objevila, patří například Sedící mužský akt od Egona Schieleho nebo figurka Willendorfské venuše.

Ve videu uživatele lákají pohledy na „Venušin kopeček“ a Schieleho „jedinečné přednosti“. První předplatitelé účtu Vienna OnlyFans získají zdarma Vienna City Card nebo vstupenku, aby si mohli díla prohlédnout osobně. Kampaň je součástí širšího hnutí #FixTheAlgorthim, hashtagu, který založili tvůrci, aby upozornili na nerovnou propagaci svých děl na platformách sociálních médií.

Helena Hartlauerová, mluvčí Vienna tourist board, uvedla: „Tato naše marketingová iniciativa není konečným řešením tohoto problematického vztahu mezi světem umění a sociálními médii, ale … chceme se postavit za naše hodnoty a přesvědčení,“ řekla. „ídeň byla vždy proslulá svou otevřeností.“