Lego a umělec Yinka Ilori společně vytvořili Prádelnu snů

Oceněný britský nigerijský umělec a designér Yinka llori se spojil se společností Lego a vytvořil odvážnou a barevnou instalaci nazvanou Prádelna snů (Laundrette of Dreams) – veřejný prostor, který oslavuje způsob, jakým děti hrou přetvářejí svět kolem sebe.

Při vývoji projektu spolupracoval umělec s dětmi ze své bývalé základní školy St Jude & St Paul’s C of E v Dalstonu. Inspiroval se jimi a prádelnou na Essex Road, kterou llori jako dítě navštěvoval.

„Často zapomínáme na všední prostory, které hrají důležitou roli při sbližování komunity a lidí z různých kultur a prostředí a zároveň poskytují dětem příležitost k setkávání, hraní a sdílení nápadů,“ řekl llori.

Uvnitř Prádelny snů bude probíhat řada workshopů, které byly láskyplně nazvány „prostorem pro hraní“ a které podněcují malé děti i dospělé ke kreativitě. Výsledná instalace je kaleidoskopická změť krásných pestrobarevných čtverců, která se skládá z více než 200 000 jednotlivých kostiček Lego a obsahuje automaty, které místo mýdlové pěny nebo drobných dávkují další kostičky.

Zdroj fotografií: Lego