Módní dům Prada oblékl evropské budovy, aby propojil umění a architekturu

Luxusní italský módní dům Prada obléká italskou smetánku již od roku 1913. Teprve nedávno však začala oblékat budovy stejně jako lidi.

V evropských městech včetně Londýna, Amsterdamu, Milána a Paříže natřela Prada nejznámější budovy barvou inspirovanou nejnovější kolekcí podzim/zima. Každou budovu navíc zdobil nápis „Feels like Prada“ na průčelí. Zatímco první budova v Miláně byla odhalena 20. září, budovy v Londýně, Amsterdamu a Paříži byly odhaleny následující týden. Odhalení se také přesně krylo s pařížským týdnem módy, takže načasování bylo stejně dokonalé jako budovy.

Cílem kampaně bylo vyjádřit tón a styl nové kolekce Prada prostřednictvím uměleckých instalací, které znovu použily vzory obsažené v kolekci. Vedle zjevné pozornosti, kterou samotné budovy přitahují u kolemjdoucích, spolupracovala Prada také s kreativní poradenskou společností NEWU na náboru influencerů, kteří kampaň propagovali na svých kanálech. Mezi ně patří Chiara Ferragni v Miláně, Young Emperors, Sulivan Gwed v Paříži a Susie Lau a Tiffany Hsu z Elite Model World v Londýně.

Zastřešující kampaň „Feels like Prada“ si klade za cíl zprostředkovat emoce, smysly, intimitu a hmatatelnost značky, která svým stylem zahaluje předměty běžného světa v metropolitním prostředí. Sestavit si podzimní šatník nebylo nikdy jednodušší.