Výrobce autíček Matchbox vytvořil ekologickou Teslu ještě předtím, než bude oficiální vůz k prodeji

Chtěli jste Teslu Roadster, ale čekáte od roku 2017? Už nemusíte hledat dál. Za zlomek ceny a 64tinu původní velikosti si můžete pořídit vlastní Teslu Roadster už příští rok. Miniaturní auto – které se na trhu objeví dříve než skutečné – je prvním krokem v plánech společnosti Mattel, která chce do roku 2030 zajistit, aby všechny její hračky a obaly byly plně recyklovatelné.

V souladu s tímto ekologickým krokem plánuje společnost v budoucnu uvést na trh také další elektromobily a nahradit čerpací stanice ekologičtějšími nabíjecími stanicemi pro elektromobily. Samotné vozidlo je vyrobeno z 99 % z recyklovaných materiálů a je certifikováno jako uhlíkově neutrální výrobek díky nákupu uhlíkových offsetů.

Globální vedoucí oddělení vozidel společnosti Mattel uvedl:

„Matchbox se zavazuje používat 100% recyklované, recyklovatelné nebo biologické plastové materiály, abychom se podíleli na řešení problémů životního prostředí, kterým dnes čelíme, a umožnili další generaci fanoušků Matchboxu, aby nám pomohli nasměrovat k udržitelné budoucnosti.“

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766