Startup Marshmallow nabízí výhodné autopojištění imigrantům, expatům a nomádům

Pojištění sahá až do starověku a dnes je možné pojistit téměř cokoli. Jak mnoho lidí zjistilo, když se pokouší koupit pojištění automobilu, mohou narazit na ne zrovna cenově dostupné pojištění. Ve skutečnosti pojišťovny používají složité algoritmy k určení, kdo je (a není) pojistným rizikem pro pojišťovnu. Pro ty, kteří spadají mimo profil typického dobrého rizika, může být pojištění obtížné a drahé. To je něco, co britský pojišťovací startup Marshmallow doufá, že se změní.

Marshmallow se konkrétně zaměřuje na nedostatečně obsluhované segmenty pojistného trhu pomocí nástrojů a analýz zaměřených na zákazníky, s nimiž tradiční pojišťovny bojují. Společnost začala v roce 2018 pojištěním bývalých řidičů, kteří se často snaží najít dostupné pojištění, protože jim chybí zápis v britském registru řidičů. V reakci na to Marshmallow vytvořil algoritmus hodnocení, který zahrnoval globální data, aby zohlednil registr řidičů v jejich domovské zemi.

Společnost však nyní pracuje na vývoji nových analytických nástrojů, které by mohly pomoci zajistit pojištění dalším skupinám s nedostatečnou obsluhou, jako jsou mladší řidiči, ti, kteří mají špatné kreditní skóre, nebo lidé, kteří nemusí mít konzistentní záznamy ve Velké Británii. Tento přístup si začíná získávat slušnou pozornost: Marshmallow získal v nedávném kole financování 30 milionů dolarů a nyní má hodnotu kolem 310 milionů dolarů.

Oliver Kent-Braham, spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Marshmallow, vysvětlil přístup společnosti: „Stále poskytujeme pojištění automobilů expatům, ale nyní také nabízíme pojištění lidem ve věku od 21 do 50 let se zaměřením na poskytování skvělých cen a zkušenosti pro lidi, kteří mají roztříštěnou adresu a kreditní historii, a méně zámožní lidé s nižším kreditním skóre. U obou těchto skupiny zákazníků si tradiční pojišťovací průmysl účtuje více.“

Pojišťovnictví je obrovským odvětvím, jehož celosvětové pojistné v roce 2019 dosáhne 4,71 bilionu EUR. Vzhledem k tomu není divu, že technologičtí podnikatelé a investoři se začínají zaměřovat na vytváření inovací na tom, co mnozí považují za neférové jednání.

Photo by Matheus Bertelli from Pexels