Pivovar Cerveza Patagonia ukázal jaký terapeutický účinek mají hory na pacienty s úzkostí

Mnoho z nás někdy v životě zažilo úzkost – je to normální reakce našeho těla na stres a někdy může být i prospěšná. Úzkost může být mírná a přechodná, v některých jiných případech se však může stát problematickou a ovlivnit osobní i profesní život pacientů.

Cítíme se neustále ve střehu, přestáváme rozlišovat osobní život od profesního nebo jsme podráždění. Takto vyčerpaní byli právnička Fernanda Weizenmannová, podnikatelka v oblasti módy Roberta Abrantesová a elektroinženýr Roberto, než se vydali na cestu za poznáním mnoha výhod, které mají hory na celkovou pohodu člověka.

Pivovar Cerveza Patagonia, který původně vařil v Latinské Americe a jehož inspirací byla hornatá oblast Patagonie, se rozhodl ukázat, jak důležité je spojení s přírodou pro lidi, kteří zažívají stres, vyčerpání a vysokou míru úzkosti. Ve spolupráci s brazilskou filozofkou Viviane Mosé a po sérii psychologických testů vytipovala značka dvacet lidí postižených psychickým vyčerpáním.

Tři z nich byli pozváni, aby se zúčastnili „horského experimentu“ značky a zjistili, zda jim hory pomohou uvolnit se a najít v životě rovnováhu. Po několik dní měli účastníci možnost zkoumat přírodu a komunikovat s ní v Cambará do Sul, jednom z nejchladnějších míst v zemi. Po celou dobu dýchali svěží a chladný horský vzduch a užívali si symfonii, kterou jim okolí zdarma nabízelo. Než se nadáli, jejich srdce se synchronizovala s tlukotem hor a nakonec zjistili, jak obohacující je přátelství s horami.

Experiment pomohl účastníkům pochopit, jakou roli hraje příroda v boji proti stresu: Po testu se Fernandě změnil způsob prožívání dne, Roberta zjistila, že neexistuje lepší společnost než ona sama, a Roberta to inspirovalo k tomu, aby byl spontánní a začal více objevovat hory.

Kampaň byla zahájena u příležitosti „Dia Mundial de Combate ao Estresse“ (Světového dne boje proti stresu), který se slaví 23. září. Výsledky experimentu mohou diváci vidět v krátkém videu režírovaném I.M (Irmãos Meirelles), který krásně zachytil terapeutický účinek hor.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766