Platforma Ombori Grid dokáže vytvářet vícekanálové zážitky ve kamenných prodejnách

Společnost Ombori vydala novou generaci své digitální platformy Ombori Grid, která umožňuje prodejcům vytvářet bezproblémové vícekanálové zážitky ve fyzických prostorech. Grid umožňuje rychlé vytváření řešení pro digitální obrazovky a mobilní zařízení v obchodě. Klíčem užitečnosti produktu je jeho opakovaně použitelná architektura, která umožňuje prodejcům se rychle přizpůsobit novým předpisům a požadavkům.

Systém používá knihovnu šablon a komponent, které se připojují k vlastní infrastruktuře prodejce. Poté pomocí cloudové platformy Azure IoT společnosti Microsoft a Tizen společnosti Samsung je Ombori Grid schopen spravovat zařízení v prostředí prodejen. Obchody mohou spravovat širokou škálu digitálních zážitků z jediného webového rozhraní, například úpravy digitálních značek a nastavení spouštěčů obsahu. Maloobchodníci mohou dokonce vytvářet své vlastní aplikace, které běží na Ombori Grid.

Ombori již bylo použito k vytvoření široké škály interaktivních nabídek. Například švédský prodejce Clas Ohlson nainstaloval do své výlohy obrovskou obrazovku, kterou mohou kolemjdoucí ovládat pomocí svého telefonu, aby si mohli prohlédnout katalog obchodu, sledovali nejnovější nabídky a dokonce mohli nakoupit. Dalším z jejich nástrojů je hlasem aktivované zrcadlo instalované v newyorské pobočce H&M.

Andreas Hassellöf, generální ředitel společnosti Ombori, pro Forbes řekl: „Mnoho prodejců v kamenných prodejnách bojuje s přechodem na online. Pomáháme jim zvyšovat hodnotu a získávat online vztahy se spotřebiteli i offline. Cílem společnosti je vytvořit bezproblémový a integrovaný zážitek pro zákazníky“.