Řeznictví Vegetarian Butcher chce v lidech vyvolat chuť po rostlinných produktech

S misí stát se „největším řezníkem na světě s masem, které není ze zvířat“ se Vegetarian Butcher úspěšně změnil z lokální značky na globální. Oceňovaná společnost, která je součástí Unilever, se rychle rozšiřuje po celém světě a do světa posílá sdělení: „Sacrifice Nothing“ (Nic neobětujte). Ve své nejnovější a první globální kampaní od kreativní agentury TBWA\NEBOKO, chce značka ukázat, že při vychutnávání svého rostlinného masa člověk ve skutečnosti nic neobětuje.

Kampaň odstartovala televizním spotem britského režiséra CD Morrish, který si, doufejme, podmaní srdce flexitariánů a milovníků masa a zvýší jejich chuť na vegetariánské maso. Reklama se odvíjí od toho, co vypadá jako tradiční řeznictví. Nože, mlýnky na maso a sušená klobása. Při bližším pohledu však diváci uvidí, že maso zpracovávané řezníkem je ve skutečnosti rostlinné jídlo od Vegetarian Butcher.

V pozadí se ozývají komentáře negativistů: „Rostlinné jídlo bude vždy chutnat jako rostliny“ nebo „Musíme to všechno obětovat.“ Video však ukazuje, že není nutné, aby milovníci masa obětovali chuť nebo tradice, když se rozhodli pro vegetariánskou alternativu masa. Navíc všechna lahodná jídla umístěná na stole ukazují, že vegetariánské maso nabízí plnohodnotný požitek.

Natalia Forster, obchodní ředitelka v amsterdamské agentuře, uvedla: „‘Sacrifice Nothing’ je poselstvím síly značky, která se nebojí posunout hranice, a jsem nadšená, že toto sdělení přinese světu a s ní i představu, že můžeme mít všechno.“

Max Tyler a Alfie Hardman, kreativci v TBWA\NEBOKO, pokračovali: „Tento televizní je jen začátek. Sdělení ‘Sacrifice Nothing’ je bohatým hřištěm pro další nápady, které mohou být kousavé, humorné a rebelské.“

Spolu se svým zakladatelem Jaapem Kortewegem značka věří, že je možné, že přibližně 80 % masa bude do roku 2045 založeno na rostlinách. Cílem tohoto spotu a kampaně je výrazně zvýšit svůj profil značky a zahájit hnutí.