Maskot brambůrek Pringles, pan P, změnil svůj vzhled

Brambůrky Pringles se poprvé objevili na trhu v roce 1968. V průběhu času se měnila i podoba Julia Pringlese alias pana P – maskota společnosti. Při pohledu na časovou osu můžeme říci, že pan P pěkně zestárl, přičemž jeho nejnovější verze je považována za „jeho dosud nejodvážnější vzhled“.

Muž středního věku prošel proměnou, kterou měl na starosti tým kreativní agentury Jones Knowles Ritchie (JKR) jako stylisté. A přestože se některé věci změnily, „podle Florence Kayll, Pringles UK, vypadá mladistvěji než kdy předtím“. V poutavém designu má pan P například nové obočí a nového efektního motýlka, na kterém se nyní nachází název společnosti. Ve svých 54 letech přišel o vlasy, ale ne o svůj ikonický knír – i když došlo k drobným úpravám.

Od svého narození v New Yorku v roce 1967 vystřídal pan P šest podob, které mu pomohly udržet se postupem času v trendu, jeho image se stala synonymem zábavy, a dokonce se dostal i do animovaného seriálu Simpsonovi. Ví, jak se nechat ocenit, a podle Delly Lawrence, kreativní ředitelky ze společnosti JKR, je to právě on, co dělá Pringles osobitým.

„Je velmi oblíbený, je s ním legrace, vytváří křupku jako nikdo jiný. Naším úkolem bylo vymyslet, jak ho přivést k životu. Nechali jsme ho ostříhat, trochu se pobavili a postavili ho do středu této rebrandované značky. Pan P zdaleka nehraje jen roli ikonického symbolu, ale dostal nový život i v digitální podobě a vytvořil nové způsoby, jak navázat kontakt s fanoušky značky Pringles po celém světě,“ říká Lawrence.

Pete Matthews, ředitel designu značky Pringles, uvedl: „Pan P je velmi oblíbený. Pringles měl vždy tak ikonický vzhled a atmosféru, že jsme chtěli osvěžit design a pana P, aniž bychom ztratili naši silnou vizuální identitu. Záměrem nového vzhledu je zjednodušit a modernizovat design, dát maskotovi značky odvážnou podobu a zdůraznit stohovatelnost chipsů napříč celou řadou.“

Kromě osvěžení vzhledu maskota oznámila společnost Pringles také nový design svých plechovek. „Ačkoli pan P i design plechovek prošly proměnou, Lidé si mohou být jisti, že na úžasné chuti a křupavosti, kterou najdou uvnitř každé plechovky Pringles, se nic nezměnilo,“ pokračuje Kayll.