IKEA vytvořila reality show, kde v rámci svého výročí uvěznila soutěžící do 90. let

U příležitosti 25. výročí založení IKEA ve Španělsku uvedla značka spin off reality show Big Brother, v níž soutěžící žili v domě ve stylu před příchodem IKEA v 90. letech.

Pořad „V pasti 90. let“, vytvořený ve spolupráci agentury McCann Spain, se skládá z osmi online epizod, v nichž se šest Španělů mladších 25 let potýká s hrůzami retro nábytku, telefonů s rotačním číselníkem a plynových sporáků… V průběhu seriálu jsou trpícím adolescentům postupně představovány nové výrobky Ikea jako způsob, jak „přežít zkoušku“.

„Je to poprvé, co Ikea natočila kampaň ve formátu reality show,“ řekla Laura Durán, ředitelka marketingu a insightů společnosti Ikea ve Španělsku, „Cílem bylo vtipnou formou ukázat, jak výrobky Ikea demokratizovaly design, a vyznačit tak před a po ve španělských domácnostech od svého příchodu v roce 1996.“

Ve spolupráci se specializovanými producenty reality show a scénáristy se týdny hledali vhodní obyvatelé. Pořad společně režírovali Maxi Blanco ze společnosti Landia a Santy García z pořadu Big Brother, natáčelo se ve studiích El Alamo v Madridu a pečlivě postavený dům z 90. let snímalo více než 20 kamer, přičemž bylo natočeno přes 100 hodin obsahu.

Celá sada epizod byla zveřejněna mezi 22. srpnem a 5. zářím na YouTube a na webových stránkách společnosti Ikea.

„Nechtěli jsme vytvořit reklamu, která by vypadala jako reality show. Chtěli jsme natočit reality show. Tečka,“ dodal Emiliano Gonzalez De Pietri, kreativní ředitel agentury McCann Spain. „Mohli byste to nazvat integrovanou kampaní a měli byste pravdu – je naprosto všudypřítomná. Ale my to vidíme tak, že jde o mimořádně populární televizní pořad, který je shodou okolností kampaní Ikea.“