Montreal se stal domovem největšího střešního skleníku na světě

Společnost Lufa Farms – městský výrobce potravin obsluhující kanadské město Québec – postavila skleník o rozloze 15 000 metrů čtverečních na střeše svého distribučního centra ve čtvrti Saint-Laurent. Společnost odhaduje, že nová městská farma zdvojnásobí jejich celkovou zemědělskou produkci – což jim umožní pokrýt 2 % spotřeby téměř dvoumilionového Montrealu.

Lufa Farms je součástí rostoucího hyper-lokálního, udržitelného městského zemědělského hnutí, jehož cílem je poskytovat obyvatelům města čerstvé a dostupné produkty. Na začátku letošního roku byla na výstavišti Parc des Expositions v Paříži otevřena další městská farma o rozloze 150 700 čtverečních stop.

Podle vědců z University of Sheffield by používání pouze 10 % městské zeleně a zahrad ve městě k pěstování potravin mohlo poskytnout 15 % místní populace pět porcí ovoce nebo zeleniny denně.

Insight: Protože COVID odhaluje nejistotu ohledně potravin, městské farmy vytvářejí naději pro zdravější budoucnost.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766