Ford vytvořil benzinový parfém na podporu svého plně elektrického modelu Mach-E GT

Ford vytvořil benzinovou vůni pro milovníky benzinu, kteří chtějí výkon plně elektrického modelu Mach-E GT, ale zároveň touží po vůni benzinu, kterou si spojují s ikonickou značkou Mustang. Průzkum totiž ukázal, že 70 % řidičů by při přechodu na elektrický pohon postrádalo vůni benzinu.

„Soudě podle výsledků našeho průzkumu, smyslové přitažlivosti benzinových vozů se řidiči stále nechtějí vzdát. Vůně Mach Eau je navržena tak, aby jim dodala nádech vůně paliva, po které stále touží,“ řekl Jay Ward, ředitel produktové komunikace Ford of Europe.

Vůně, kterou zatím není možné zakoupit, byla odhalena na Festivalu rychlosti v Goodwoodu, kde petrolheadi mohli dostat vzorek. Ford spolupracoval s Piou Longovou, přidruženou parfumérkou v British Society of Perfumers, která se inspirovala chemickými látkami, jež se uvolňují z interiérů automobilů, motorů a benzinu. Prémiová vůně obsahuje modrý zázvor, levanduli, pelargonii a santalové dřevo, které přidávají kovové, kouřové a gumové akcenty. A přidaný „zvířecí“ prvek odkazuje na slavný emblém pižmového poníka.