Fanoušci značky Dr. Martens se podělili o své techniky, jak proniknout do jejich bot

Obuvnická značka Dr. Martens si prošlapala cestu od pracovních bot až k základnímu vybavení pro ty, kteří se nebojí. Odolnost a houževnatost bot DM, které jsou často spojovány s punkery, gotiky a rockery, posunuly značku do hlavního proudu obuvnického průmyslu. Martensky jsou však také známé tím, že jsou zpočátku dost tvrdé, a proto se nedoporučuje nosit je na dlouhou procházku hned poté, co jste je právě vybalily.

Každý fanoušek značky Dr. Martens vám pravděpodobně řekne, abyste tento proces neignorovali. Stačí si vygooglit „Hot to break in Dr. Marten boots“ a získáte spoustu návodů, jak na to. Samozřejmě, že při tolika uvedených radách je těžké zjistit, co je pro vaše boty dobré a co špatné. Ale nebojte se, protože se právě dozvíte, jak správně lámat boty, a to přímo od těch, kteří to vědí. V nové kampani londýnské reklamní agentury Breaks si značka posvítí na nejlepší (a ne tak úplně nejlepší) způsoby, jak rozbít své DM, inspirované technikami fanoušků.

„Breaking in je rit of passage,“ přiznává společnost, vědoma si toho, že každý má svůj vlastní způsob, jak boty stylizovat. Aby svým nositelům pomohla při prvních krocích, svolala Dr. Martens komunitu fanoušků a požádala je, aby se podělili o tipy, na které v průběhu let narazili. Britská obuvnická společnost pak přišla s průvodcem, v němž publiku představila nejlepší, ale i některé podivné způsoby, jak se v botách Dr. Martens vyzout.

Minutové video režírované Henrym Deanem ze společnosti FAMILIA zachycuje nositele bot, kteří zkoušejí různé strategie, jak se v botách vyzout. Mezi zmíněnými nápady jsou například uchovávání bot v mrazáku, zakopání na zahradě, namáčení ve vaně nebo požádání babičky, aby je nosila při sledování televize. Přesto, uvažovali jste o tom, že byste tu kůži zpracovali a vetřeli do vnitřní strany boty nějaký balzám, nalepili si ponožky, trochu se pohybovali po domě, nebo si dokonce čas od času udělali přestávku? Jistě, rituál nemusí být úplný přes noc, ale „co je to pár dní za celoživotní nošení“?

Rituál zabydlování vyžaduje trpělivost, což je schopnost, kterou ne každý z nás má. Chtějí-li tito nositelé vše urychlit, může to skončit špatnou zkušeností s botami Dr. Martens.