Tony Hawk vydal 100 skateboardů obsahující jeho vlastní krev

Tony Hawk vydal limitovanou sérii skateboardů, které dohromady obsahují tři litry jeho vlastní krve. Třiapadesátiletý skejťák z Kalifornie se spojil se společností Liquid Death a vydal 100 „Bloodboardů“, z nichž každý údajně obsahuje lahvičku jeho krve smíchané s barvou. (Upozorňujeme, že níže uvedené video obsahuje jehly a krev).

Společnost Liquid Death, která vyrábí vodu v plechovkách a jejímž posláním je „zabíjet žízeň“, navrhla grafiku na skejtu, která zobrazuje muže (jehož hlava byla nahrazena plechovkou Liquid Death) držícího hlavu jestřába. Po vydání se během 20 minut vyprodaly za cenu 500 dolarů za kus, při níž tuhne krev v žilách, a 10 % výtěžku bylo věnováno neziskové organizaci 5 Gyres, která se zaměřuje na snižování znečištění plastem.

To vše se však neobešlo bez kontroverze. Rapper Lil Nas X napadl Hawkův skejtboard Bloodboard, protože se domníval, že jde o „dvojí metr“. Začátkem tohoto roku rapper vydal své „Satanské boty“, které vznikly ve spolupráci s newyorským uměleckým kolektivem MSCHF. Limitovaná edice 666 párů tenisek, z nichž každý obsahoval „jednu kapku“ lidské krve, byla vyprodána za necelou minutu a stála 1018 dolarů za kus, přičemž odkazovala na Lukáše 10:18: „Viděl jsem Satana padat jako blesk z nebe“. Společnost Nike údajně zažalovala MSCHF za porušení ochranné známky a byl jí udělen soudní zákaz, který MSCHF zakázal objednávku realizovat.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766