Společnost Heinz podporuje španělské farmáře v souvislosti se zrušením festivalu La Tomatina

Po celém světě byly již druhým rokem zrušeny akce, bohužel každoroční španělský festival házení rajčat La Tomatina byl opět odložen. Společnost Heinz však přišla vyjádřit svou podporu a proměnila lahodná španělská rajčata v limitovanou edici lahví kečupu Heinz Tomato Ketchup, která obsahuje pouze ta nejšťavnatější rajčata vypěstovaná ve Španělsku.

Zrušení festivalu je hořkým zklamáním pro španělské zemědělce, kteří jsou na festivalu velmi závislí, protože jim přináší další příjmy z prodeje tisíců rajčat. Turisté, kteří doufali, že se dostanou do akce, také zůstali doslova s prázdnýma rukama.

Podpořeno firemním darem španělskému zemědělství je to jen další příklad důvěry a závazku společnosti vůči místnímu zemědělství, která jen v posledním roce zvýšila nákup rajčat od španělských producentů o 50 %.

„Pro nás jako společnost je zásadní, abychom svou činností a produkcí vytvářeli pozitivní dopad na místní komunity,“ říká Elisenda Picola, marketingová ředitelka společnosti Heinz Spain. „Z tohoto důvodu jsme velmi hrdí na to, že můžeme pomoci rozvoji španělského zemědělství, stejně jako všem domácnostem, které se denně věnují pěstování produktu jako je to naše, tedy rajčatům.“

Limitovaná, speciální edice kečupu je opatřena vlastní etiketou Tomatina a na pultech bude k dostání již brzy.