Francouzský obchod Distance vyzval zákazníky k překročení silničního zákona

V Paříži bylo nedávno zavedeno celoměstské omezení rychlosti na 30 km/h s cílem snížit hluk a znečištění a zároveň zvýšit bezpečnost provozu. Přestože 59 % Pařížanů bylo pro nové omezení, butikový běžecký obchod Distance se rozhodl podpořit svůj étos porušování pravidel ve vztahu k fitness tím, že dal lidem za úkol porušit zákon a nechat se při tom chytit.

Dne 31. srpna 2021 si Distance, reklamní agentura BETC Paris a Soldat Films přizvaly na pomoc hrstku atletů, včetně šampiona v běhu na 1500 m Quentina Malriqa a šampionky v běhu na 800 m Leny Kandissounonové, s úkolem dostat pokutu za překročení rychlosti.

Snímky z těchto pokut za překročení rychlosti pak byly proměněny v plakáty, které byly vylepeny po obchodě a okolí. V rámci dobrého humoru společnost Distance také zřídila před svým obchodem vlastní rychlostní kameru pro pařížský půlmaraton 2021 a vyzvala běžce, aby překonali své vlastní hranice.

Spoluzakladatel společnosti Distance Guillaume Pontier uvedl: „Všichni jsme se rozhodli, že se budeme snažit o to, aby se závodníci mohli zúčastnit závodu. Tento nový zákon přiměl všechny v Paříži mluvit. Mysleli jsme si, že je to ideální příležitost, jak prezentovat náš obchod a naši vizi běhání. Věříme v běhání, které je městské, nepodléhá starým tradicím a využívá moderní kódy.“