Australané mohou vidět svou uhlíkovou stopu způsobenou využíváním mobilních dat

Znáte svou uhlíkovou stopu? První akreditovaný poskytovatel uhlíkově neutrálních telekomunikačních služeb v Austrálii – společnost Belong – spustil aplikaci, která odhaduje množství CO2 generovaného využitím mobilních dat jednotlivce. Aplikace využívá datové modelování a AR, aby pomohla uživatelům vizualizovat velikost a dopad jejich uhlíkové stopy a poté je vyzvala k vyrovnání těchto emisí připojením k Belong.

Odhaduje se, že mobilní datové sítě v Austrálii každoročně přispívají až 500 000 tunami CO2. Výzkum společnosti BlissPoint přesto zjistil, že 92 % Australanů nevěří, že mobilní data přispívají k emisím uhlíku.

Insight: V centru pozornosti jsou problémy s klimatem, nové environmentální metriky nám pomáhají, abychom zohlednili náš dopad.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766