Banka Fifth Third „blokovala“ reklamy, aby uživatele odlákala od impulzivních nákupů

Fifth Third Bank z amerického města Cincinnati přišla s novým způsobem, jak povzbudit lidi, aby šetřili peníze místo toho, aby utráceli za věcí, které nepotřebují. V rámci nedávné reklamní kampaně společnost využila řadu reklamních ploch, které prodejci obvykle používají k lákání zákazníků k impulzivním nákupům na sociálních sítích.

Uživatelé sociálních médií poté zjistili, že místo toho, aby ve svých feedech viděli reklamy na produkty, jako je oblečení a doplňky, viděli cílené reklamy od Fifth Third Bank, které obsahovaly například: „Tohle by mohla být reklama na výživný džus“ nebo „Tohle by mohla být reklama na hodinky.“ Kliknutím na reklamy se uživatelé dostali na web nabízející bezplatnou spořicí aplikaci s názvem Dobot, který jim pomůže spravovat výdaje.

„Buy Now Blocker“ tak není technicky software blokující reklamy. Jedná se spíše o cílený nákup médií, jehož cílem je vytlačit reklamy prodejců a značek. Reklamní kampaň vytvořila reklamní agentura v San Francisku Pereira O’Dell, aby propagovala bezplatný plán automatického spoření banky Fifth Third Bank. Spuštěním kampaně na sociálních médiích Fifth Third Bank také doufá, že osloví mladší zákazníky.

Pereira O’Dell popisuje myšlenku, která stojí za reklamní kampaní: „Úspora peněz je těžká. Úspora peněz během pandemie, když není co jiného dělat než projíždět sociální sítě, kde na vás vyskakují lákavé reklamy, je ještě tvrdší. Fifth Third Bank chtěla lidem dát pauzu, a tak jsme jim místo typických impulzivních nákupů zobrazovali blokované reklamy. Když uživatelé klikli na naše odkazy, dostali zdarma spořicí aplikaci.“

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766