Automobilka BMW uvedla svůj vlastní podcast vyprávějící příběh z budoucnosti

BMW se proslavila svým vyprávěním akčních příběhů. „The Hire“, série krátkých filmů natočených hollywoodskými režiséry, kde v hroli řidiče hrál Clive Owen, do značné míry stál u zrodu brandovaného obsahu. Jako inovátor v automobilové technologii se chce automobilka BMW prosadit jako značka připravená na budoucnost. Řada velmi úspěšných sci-fi podcastů (Byron Chronicles, Edict Zero – FIS) ukázala, že existuje obrovská touha po dobře zpracovaném obsahu tohoto druhu.

Robert Valentine, oceňovaný rozhlasový dramatik a spisovatel Dr. Who, rozvinul příběh vytvořený kreativním týmem agentury Jung von Matt/Next Alster. Na rozdíl od reklamy trval příběh „Hypnopolis“ dvě celé hodiny, který byl rozdělen do šesti epizod.

Hypnopolis“ vypráví příběh novinářky Hope Reiserové, která se probudila z 30letého vězení, během kterého byla odsouzena za vraždu. Sotva během té doby zestárla, ale nyní se ocitla v budoucnosti umělé inteligence řízené „The System“. Když se chystá dokázat svou nevinu, zjistí, že ne všechno v úžasném novém světě je tak, jak se zdá. Hudba byla důležitou součástí produkce s více než 20 originálními písněmi.

Kromě toho byla vytvořena třídílná řada videí, které vysvětlují roli BMW v příběhu, interpretace herců a nakonec pozitivní vizi budoucnosti BMW. Série byla k dispozici na Spotify, Apple Podcasts a byla streamována na YouTube.

Během prvního víkendu po  vydání podcastu se dostal Hypnopolis do žebříčku podcastů 56 zemí, včetně Německa, USA, Velké Británie, Ruska, Francie a Japonska, v 11 zemích se vyšplhal na první místo a ve 43 zemích se dostal do první desítky.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762